Close

První seznámení s hokejovou výstrojí

Nedávno jsem navštívil náborovou akci ČSLH s názvem Pojď hrát hokej. Byla to velmi podařená akce, kterou děti určitě ocenili. Proto jsem se rozhodl přidat svojí trochou do mlýna a sepsat pro malé hokejisty a jejich rodiče několik informací a doporučení o hokejové výstroji.

Hokejová výstroj slouží pro ochranu hokejisty a nelze ji nahradit jinou výstrojí z podobných sportů. Každý kousek výstroje má své pevné místo a je nutné vždy zachovat stejný postup při oblékání. Vcelku dobrý návod připravil ČSHL viz video níže.

 

Jak se všechny části hokejové výstroje jmenují a jak vypadají najdete v přehledu zde.

 

Hokejová helma musí pevně sedět na hlavě hráče, nesmí ho tlačit ani být moc volná. Seřízení velikosti bývá po stranách helmy. Pro děti je vhodná helma s mřížkou nebo plexy, které chrání celý obličej. reebok-11k-hockey-helmet-combo

 

 

 

Jak vybrat hokejovou helmu


Hokejový nákrčník

NákrčníkHokejový nákrčník chrání krk hokejisty proti nárazům od hole soupeře, nebo nožů brusle. Je vyroben z velmi odolného plastu a látky, které odolají i ostrému noži. Hokejový nákrčník je pro děti do 18 let povinný.

 


 Chrániče ramen

warrior dynasty hd1chrániče ramenChrániče ramen, lidově ramena zabírají prakticky největší část těla hráče. Chrání ramena, hrudník i záda s páteří. Ramena musí skvěle padnout, aby nebránili hráči v pohybu. Pomocí suchých zipů se snadno upínají k tělu.

 

Jak vybrat chrániče ramen


Chrániče loktů

Chrániče loktůChrániče loktů, lidově lokty chrání hráče při pádu a úderech či naražení. Lokty musí perfektně držet na pažích hráče, aby nesklouzávaly dolů a nesklouzávaly dolů a nebránili mu tak v pohybu.

 

 

Jak vybrat chrániče loktů


 Hokejové rukavice
Reebok Ribcore

Hokejové rukavice, nebo jen rukavice, chrání ruku předloktí a dlaň hráče. Rukavici lze rozdělit na dvě části: 1) Ochranou 2) funkční. Ochranná část je tvořena z vnější části rukavice pomocí pěnových a plastových výztuh. Funkční část je pak oblast spodní části rukavice, tedy dlaně, která je kryta pružnou syntetickou kůží.

 

Jak vybrat hokejové rukavice


 Hokejové kalhoty
Hokejové kalhoty

Hokejové kalhoty, lidově gatě, kryjí přední i zadní část hráčova pasu. Ideální velikost kalhot se doporučuje tak, aby při stáhnutí kalhot v pase, dosahoval spodní okraj nohavice do půlky kolene. Stupeň ochrany kalhot se odvíjí od jejich profesní třídy, ale všechny hokejové kalhoty musí mít plastové chrániče v oblasti stehen a chránič páteře na zadní straně. Díky kalhotám děti padají na ledě do měkkého.

 

Jak vybrat hokejové kalhoty


Hokejový suspenzor
hokejový suspenzor

Suspec, suspik a podobné označení má tento velmi důležitý chránič. Suspenzor se nosí pod kalhoty a chrání citlivá místa. Suspenzory mají různou podobu i tvar, jako trenkový, s podvazky, nebo dámsky.

 

Jak vybrat hokejový suspenzor


Chrániče holení
chrániče warrior HD1

Lidově řečeno holeně, jsou chrániče, které v sobě kombinují chránič kolene a holeně. Holeně nejsou většinou viditelné, jelikož jsou skryty pod štulpnami.

 

 

Jak vybrat chrániče holení


Hokejové brusle
brusle bauer vapor X200

Brusle na hokej mají několik vlastností. Zpevňují oblast okolo kotníku, chrání chodidlo proti nárazům a střelám, a hlavně umožňují skluz po ledu. Hokejové brusle by měli pevně držet nohu hráče a nemělo by v nich zůstat žádné volné místo pro pohyb.

 

 

Jak vybrat hokejové brusle


Hokejka
HD3 warrior hokejka

Hokejka, hůl, hoksna…. je pro ni mnoho názvů, jde však o stejnou věc, která je hokejistovi nejbližší. Hokejky se dělí na kompozitové a dřevěné a při prvním výběru je vhodné poslechnou rady odborníka. Kromě rad o správném zahnutí hole, je vhodné určit i správnou výšku či stranu.

 

 

Jak vybrat hokejku

 

Všechny tyto položky jsou součástí hokejové výstroje. Aby byl hokejista kompletní a mohl se naplno věnovat hokeji, určitě bude potřebovat ještě doplňkové části výstroje jako : ribano, dres, štulpny,hokejová taška nebo páska na hokejku. Pokud máte zájem dát dítě na hokej, kontaktujte nás a mý Vám rádi poradíme, jak vybrat správnou hokejovou výstroj.

 

Autor : Tobi

Líbil se vám článek? Podpořte ho sdílením

Napsat komentář

shares